המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק א׳]

איך אנחנו בכלל מתחילים לבנות אתר אינטרנט מאפס? מה אנחנו צריכים? איפה אנחנו מחפשים מידע? כל השאלות במקום מרוכז אחד. נפענח את כל השלבים שלב אחר שלב עד להקמת אתר אינטרנט איכותי כזה שמניב תוצאות.

הסירטון שלנו ביוטוב

אז החלטתם להקים אתר אינטרנט איזה מדהים! יכול להיות שאתם בכלל רוצים לבנות קריירה בתור בוני אתרים וזה גם נהדר, נתחיל לאפיין הכל מרמת הלא יודע כלום למצב שאתה תעשו הכל מהקמת התשתית עד לעיצוב וגימור המערכות. שלב ביחד נבנה אתר איכותי.

השלב הראשון הוא לבחור שרת איחסון עם עדיפות לשרת יציב, חזק, ואחד כזה שאפשר לסמוך על הביצועים שלו. אני הולך להשאיר לכם את החיפוש אחר השרת שהכי מתאים לכם כי יש המון אופציות והתנאים משתנים מאתר לאתר. היום נכון לשנת 2022 האחסון שהכי מומלץ הוא שרת וירטואלי בענן אשר נותן ביצועים מאוד מאוד טובים. אני אישית ממליץ לקנות שרת מCloudWays.

אז אחרי שנכנסו לאתר שלהם נלחץ על ״start free” ונתחיל בתהליך הרישום לאתר, לא תהליך ארוך במיוחד.

עכשיו שאתם בפנים מחכה לכם המסך כמו התמונה שפה למטה, יש ללחוץ על הכפתור הירוק על מנת ליצור שרת חדש. עכשיו הסבר קצר על מה ההבדל בין שרת לאפליקציה בשרת האחסון שלנו – השרת זה איפה שיושבים אתרי הוורדפרס שלנו לצורך העיניין יכול להיות לנו 5 אפלקציות (אתרים) על שרת אחד. גודל השרת נקבע על פי מה שאתם תבחרו.

“תמונה מתוך האפליקציה של CloudWays”
אני אסביר לכם מה אתם בעצם רואים במסך הבא, נתחיל מהשורה למעלה ואני הולך להתייחס לזה משמאל לימין. אז השורה הראשונה שאנחנו רואים זה בעצם מה אנחנו רוצים להתקין בשרת אני בחרתי שרת וורדפרס. השורה השניה זה השם של האפלקציה (אתר) תבחרו מה שאתם רוצים, השורה השלישית מבקשת ממכם שם לשרת.

נעבור לשורת השרת – פה אתם יכולים לראות מבחר רחב של כל השרתים שיש לקלאוד וויז להציע – באופן כללי כולם מאוד מאוד טובים אני אישית בוחר ״Vultr” או ״digital ocean״.

לאחר מכן אנחנו רואים את הסרגל של גודל השרת – תוכלנו לבחור איזה גודל אתם רוצים שהשרת שלכם יהיה, הכי קטן מתחיל ב10 דולר תשלום חודשי ולאט לאט גדל – הכי בייסיק שלהם מחזיק לפחות 3 אתרים תדמית אז ככה שאם אתם צריכים סדר גודל ראשוני.

והתפריט האחרון שלנו מסמל את מיקום השרת – יש לבחור את המקום שהכי קרוב לקהל היעד שלכם – לצורך המדריך נבחר בשרת גרמני בפראנקפורד. לאחר שסיימנו אפשר ללחוץ על ״LUNCH NOW” ולחכות עד שהשרת שלנו יעלה לאוויר זה לוקח כמה דקות.

אחרי שהקמנו את השרת שלנו אנחנו צריכים דומיין, איפה קונים? מה כדי? ואיך מחברים אותו לשרת שלנו?

אז ככה בחירת שם לאתר שלכם יכול להיות נושא מאוד מורכב בפני עצמו אבל – היום זה ממש פשוט יש מגוון אתרים שאפשר לקנות בהם דומיינים ישראלים וגם של חול. אני אציג פה את הרשימה המלאה: MyNames | LiveDNS ואחרון חביב שהוא לא ישראלי זה NameCheap. לכולם יש בערך את אותו תווך המחירים, פשוט בצעו חיפוש באזור החיפוש לשם שאתם שהאתר שלהם יופיע איתו ותעברו את תהליך הרכישה עד שתגיעו למסך הבקרה (הקונספט דומה בכל אחד מהאתרים).

עכשיו אנחנו צריכים לחבר את הדומיין לצד ג׳ אותו צד נקרא ״Cloudflare” יש להיכנס לאתר שלהם ולהירשם זה לוקח בדיוק כמה דקות. בקצרה קלאודפלייר הינו מערכת שבעצם עוזרת לנו להתקשר עם השרת בצורה בטוחה ומונעת הרבה בעיות אבטחה שעלולות להופיע כתוצאה מתקיפות כאלה ואחרות.

תבחרו בחבילה החינמית, לאחר מכן נגיע למסך הבא:

פה אנחנו בעצם צריכים להוסיף את האייפי של השרת שלנו באמצעות הוספת שורה אז כדי לעשות זאת אנחנו צריכים להעתיק את האייפי של השרת באחסון קלאודוייז לכן נחזור רגע לאתר שלהם
בקלאודפייר נלחץ ADD RECORED ונכתוב TYPE A | “DomainName” | IP – תעקבו אחרי התמונה למעלה או בעברית השורה הראשונה היא טייפ A | שם הדומיין שלכם | אייפים של השרת.
תעתיקו את שני הרשומות הללו NS1 וNS2 ותגשו לאיפה שקניתם את הדומיין

תחפשו איפה שרתי הDNS שלכם מצאים ותחליפו אותם עם השרתים החדשים שקיבלנו מ״Cloudflare”. אל תשכחו לשמור. אחרי שעשיתם זאת תחזרו ל״Cloudway” ותבחרו את הוורדפרס שלכם שנמצא תחת ״applictions”

תבחרו ״Domain Management” וכתבו את שם הדומיין שלכם – לאחר מכן תלחצו ״Save Changes”.

אחרי שסיימתם שם תלחצו על Access Details ותוכלו לגשת לאתר החדש שלכם!

זהו בגדול סיימתם. עכשיו נותר להתחיל לעבוד על האתר בוורדפרס.

שבת | 8 ינואר | 2022

תוכן עניינים

ערוץ היוטוב:

נגן וידאו

על הסטודיו:

אני אמיר פלבן, הקמתי את הסטודיו במטרה להתעסק במה שאני הכי אוהב ותוך כדי לתת לאנשי עסקים את האפשרות להגשים את החלום האמיתי שלהם. גיק של משחקי מחשב אוהב מוזיקה, עיצוב, צילום,טיולים ועוד!

מחפשים בונה אתרים מקצועי?

מאמרים נוספים:

המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק ג׳]
המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק ב׳]
איך לייצא תמונה באיכות גבוהה לאתר אינטרנט? (הרבה לא יודעים את זה)
איך בוחרים מפתח אתרים איכותי?

חיפוש מהיר:

מאמרים נוספים:

גלילה למעלה
דילוג לתוכן