המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק ג׳]

במדריך הזה נתמקד בהקמת הדפים החשובים באתר ונעזר בפלאגינים מסויימים כדי לגרום לתהליך להיות הרבה יותר מהיר.

נקים את הדפים החשובים

אז במדריך הקודם יצרנו דף בית שהוא בעצם האבן יסוד של האתר שלנו בשפה המקצועית הפאנדמנטל. עכשיו היצור לנו דף חדש באתר אני אישית אוהב להתחיל עם דף האודות מהסיבה הפשוטה שהוא די פשוט ותמיד חוזר על עצמו. האיפיון הוא פשוט והולך ככה:

הירו – אודות החברה – צוות – קריאה לפעולה – שאלות ותשובות – פוטר. בחלק הזה אם תראו את הסירטון בערוץ יוטוב החלטתי לשנות את ההידר הראשי וגם את הפוטר לצבע אחיד על מנת לקבל מראה אחיד וחלק לאתר. הדבר הזה שעשיתי היה למצוא סירטון רפטטיבי שמזכיר את הלוגו ובצורה הזאת לזרוק מיקרו קופי תת מודע על החברה שאנחנו עושים. בגדול אני רוצה לשמר את המראה העתידני אבל עדיין לשדר חברה שרוצה להפיץ את הבשורה על אפליקציה אותו היא משיקה.

לאחר שבניתי את החלק העליון של האתר אפשר להתחיל לבנות את שאר החלקים בצורה מעניינת, כמו שאמרתי רוב הטכניקות שאני משתמש הם לא דבר חדש אבל לצערי אני לא רואה הרבה אנשים מנצלים אותם בכלל באתרים שונים. בסקשן השני החדרתי אנימציה לוטי – המטרה כמו כן לגרום למיקרו דברים לעורר בנו תמונה מלאה של העיצוב ולהתייחס לדברים שאני רוצה שהיוזר יבחין.

בגדול מיקרו קופי זה הסוד לאתר מרשים ומלא ולא משהו דל שנראה שלא הושקעה בו מחשבה, עכשיו שעשינו את החלק השני של האתר אפשר להמשיך לחלק הבא בעצם סקשן של כמה עמודות שמחולקות ליחס לא שווה של 60 – 40 ונמצאים ברוטציה.

עוד משהו קטן וחשוב על תהליך הבנייה – חשוב תמיד לשמור על משחק מעניין ולא להיות רפטטיבי ומשעמם. העין שלנו במיוחד בעידן הזה צריכה גירוי ואנחנו יכולים ליצור את זה ע״י עשייה ובנייה אי סימטרית של התוכן. למשל עשינו סקשן עם 3 אייקונים אז זה יהיה ממש לא יפה לעשות עוד משהו עם 3 אייקוים עדיף לחזור משהו אחד או מספר אחר.. אם זה לא מובן החוק הזה אני אעשה על זה מדריך שלם ביוטוב ותוכלו לסתכל וללמוד משם.

אחרי שיצרנו את שלושת הקלפים אייקון שלנו אפשר להמשיך לכפתור קריאה לפעולה מעניין ושגם הוא מקבל שייפ לא רגיל ולאחר מכן לקנח את הקורא בשאלות ותשובות מעוצב באופן מינימלי. מדהים עכשיו ראיתם את תהליך המחשבה שלי שאני בונה את הדף הפנימי. אפשר להמשיך לבניית הדף הבא.

בשלב הזה תורידו פלאגין שיכול לשכפל את הדפים, זה הולך לעשות לנו את החיים ממש קלים. עכשיו חשוב לזכור שרוב העמודים הבאים בעצם הולכים להיות ממש דומים למעט התוכן. הדברים שלא משתנים מדף לדף זה החלק הראשי והחלק התחתון שהם תמיד קבועים בכל דף שנעשה למעט דף פוסטים. תחליטו אתם איזה דף אתם רוצים ליצור עכשיו ופשוט השתמשו באותה הנוסחה שעשינו עד עכשיו.

בואו ניצור את דפי הליבה

דף הליבה השני הוא דף 404, זהו דף מאוד חשוב שמשמש את היוזר כאשר הוא לא מוצא שום דבר באתר. התהליך של הקמת הדף הזה נעשה בבונה התבנית של אלמטור ואנחנו פשוט יכולים להשתמש באחד המטמפלייטים ולהתאים אותו לצרכים שלנו. אחרי שבחרנו את מה שאנחנו רוצים אפשר להכניס את ההגדרות שצריך ולשמור כעמוד 404 של האתר.

דף ליבה השלישי הינו הבלוג שלנו שהוא בעצם המערכת שממנה מגיעה הSEO לאתר. מערכת הבלוגים היא מאוד חשובה בעיקר כדי לתת מידע לאנשים שעלולים להיתקל בכם בחיפוש מהיר בגוגל, מידע ותכנים שהעסק צריך להזין ובכללי כלי מאוד חשוב ויעיל שיודעים להשתמש בו בצורה נכונה. בשביל זה ניצור דף ונשים את הווידצ׳ט של הפוסטים ונגדיר אותו לעיצוב שאנחנו רוצים. חשוב לציין בשביל שנראה משהו באתר צריך לעלות כמה פוסטים לדוגמא אפשר להשתמש בסתם מילים ולורם אימפוסום (טקסט דמה) כדי שנוכל לראות איך נראה פוסט אחד.

בשביל לסיים את תהליך הבניה של הבלוג אנחנו צריכים ליצור תבנית איך יראה כל פוסט שנעלה לאתר לכן ניגש שוב לבונה התבנית והפעם נמלא את SINGLE POST כמו כן נקבל כמה הצעות לתבנית אתם יכולים להשתמש בבהצעה או ליצור בעצמכם תעשו מה שעובד לכם. בסירטון ההדרכה שלי אני לקחתי תבנית ושיניתי אותה לצרכים שלי – חסך לי המון זמן פיתוח.

ֿבגֿדול די סיימנו את רוב דפי הליבה של האתר שלנו, אפשר להגיד שאנחנו ממש מתקרבים לקו הסיום וזה ממש מעודד. אם הצלחת לעקוב עד לפה ולראות את הסירטונים תנו לעצמכם טפיחה כי זה ממש לא פשוט! בכל מקרה אנחנו ממשיכים ליצירת הדף האחרון והוא הינו דף יצירת קשר. נשתמש באותה המטריקה שעשינו עד כה על מנת לפתח את את שאר הדפים שהיו באתר.

זהו להיום ניפגש במדריך הבא.

יום חמישי | 13 ינואר | 2022

תוכן עניינים

ערוץ היוטוב:

נגן וידאו

על הסטודיו:

אני אמיר פלבן, הקמתי את הסטודיו במטרה להתעסק במה שאני הכי אוהב ותוך כדי לתת לאנשי עסקים את האפשרות להגשים את החלום האמיתי שלהם. גיק של משחקי מחשב אוהב מוזיקה, עיצוב, צילום,טיולים ועוד!

מחפשים בונה אתרים מקצועי?

מאמרים נוספים:

המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק ב׳]
המדריך המלא להקמת אתר אינטרנט [חלק א׳]
איך לייצא תמונה באיכות גבוהה לאתר אינטרנט? (הרבה לא יודעים את זה)
איך בוחרים מפתח אתרים איכותי?

חיפוש מהיר:

מאמרים נוספים:

גלילה למעלה
דילוג לתוכן